Rugsėjo 27-ąją jau penkioliktąjį kartą kviesime į paslaptingą ir įtraukiančią „Tyrėjų naktį“. Ilgus metus mokyklos „Tyrėjų naktyje“ dalyvauja kaip svarbūs ir ištikimi partneriai, suburiantys ne tik savo moksleivius, bet ir bendruomenes švęsti mokslo ir atradimų visoje Lietuvoje. Kviečiame Jus ir šiemet tęsti tradicijas bei kurti šią mokslo šventę drauge!

„Tyrėjų naktis“ – jau tradiciniu tapęs renginys, paskutinį rugsėjo penktadienį sujudinantis mokslininkus ir mokslo entuziastus visoje Europoje. Jau nuo 2005 m. šią dieną mokslo įstaigos, laboratorijos bei tyrėjai leidžia visuomenei susipažinti su savo vykdomomis inovacijomis bei tyrimais iš arti ir atveria tyrėjų kasdienybę. Šia proga mokslo įstaigose bei miesto erdvėse vyksta atviros paskaitos, organizuojami eksperimentai, ekskursijos, žaidynės… Ir visa – tam, kad slaptas, bet labai svarbus mokslininko darbas taptų pažįstamas visiems jo vartotojams, o taip pat ir galimiems pasekėjams.

Išskirtinis „Tyrėjų nakties“ bruožas – siekis supažindinti ne tik su mokslu, bet ypač – su jį kuriančiais mokslininkais, bei parodyti, koks įdomus ir naudingas gali būti šis darbas. Tai ypač svarbu moksleiviams, kuriems mokslininko specialybė gali tapti ir gyvenimo pasirinkimu. Ankstyva pažintis ir, svarbiausia, galimybė patiems išmėginti tikrus tyrimus čia itin svarbūs. Vilniaus universitetas, Lietuvos nacionalinis muziejus, o gal Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba? Visos šios įstaigos per „Tyrėjų naktį“ atvers savo duris, tą patį padarykite ir Jūs.  Tad raginame – dalyvaukite renginiuose ir patys organizuokite „Tyrėjų nakties“ pažintines veiklas savo mokyklose, taip tapdami ne tik šventės dalyviais, bet ir kūrėjais.  Pažadame  net ir tiems, kas nepasirinks mokslininko kelio, ši patirtis bus nepakartojama!

Kaip švęsti „Tyrėjų naktį“?

  • Naudokite savo srities tyrėjų metodus pamokose;
  • Drauge su mokiniais atlikite eksperimentus;
  • Organizuokite susitikimus su mokslininko ar tyrėjo profesiją pasirinkusiais mokyklos absolventais;
  • Dalyvaukite piliečių mokslo tyrimuose;
  • Žaiskite įvairius intelektinius žaidimus, pavyzdžiui, protmūšį, šaradas, mokslines kliūčių trasas ar pan.;
  • Renkite videokonkursus, mokslines ekspedicijas, teminius tyrimus, patys konstruokite camera obscura ir naudokite kitus išradingus mokslo pritaikymo pamokoms būdus.

Drąsiai pildykite sąrašą savo sugalvotomis veiklomis. Norite mokinius visad įkvepiančia užduotimi pasidalinti ir su kitose mokyklose dirbančiais bendraminčiais? Laukiame pasiūlymų, kuriuos jau kitais metais galėtume įtraukti ir į šią programą.

Džiaugiamės, kad 2018 metais sulaukėme ir pirmųjų mokyklų organizuojamų renginių visuomenei.

Kodėl svarbu dalyvauti „Tyrėjų naktyje“?

„Tyrėjų naktis“ skatina mokslo ir mokslininko profesijos plėtrą Lietuvoje. Mokykloje organizuojami „Tyrėjų nakties“ renginiai – tai ne tik būdas paįvairinti pamokas, bet ir puiki neformalaus ugdymo bei profesinio orientavimo priemonė. Taip pat tai – puiki proga pristatyti savo tiriamąsias veiklas bei pasidalinti įdomiomis mokymo metodikomis su bendraminčiais visoje Lietuvoje.

Geriausiai „Tyrėjų nakties“ idėją padėjusiems atspindėti mokytojams bus įteikiami ir padėkos raštai.

Primename, kad mokyklos kviečiamos aktyviai įsitraukti ir į kitus „Tyrėjų nakties“ renginius – vykti į aukštąsias mokyklas, institutus ar muziejus, o vyresniųjų klasių mokiniams skirtas „Mobiliosios bioklasės“ konkursas. Daugiau informacijos apie „Tyrėjų nakties“ renginius rasite tinklapyje www.tyrejunaktis.lt ir „Tyrėjų nakties“ Facebook paskyroje (https://www.facebook.com/tyrejunaktis/).

 

Su geriausiais linkėjimais,

Adelė Vaiginytė,

„Tyrėjų nakties“ mokyklose koordinatorė

 

Turite idėjų?! Kilo klausimų?

Drąsiai kreipkitės el.paštu mokyklos@tyrejunaktis.lt arba telefonu 861947782.