Kaip ir kasmet, rugsėjį pasitinkame naujuosius mokslo ir pažinimo metus, o drauge – ir „Europos tyrėjų naktį“! Šiemet „naktinėsime“ rugsėjo 28 d. Kviečiame prisijungti ir Jus!

Tradicija tapusios „Tyrėjų nakties“ daugeliui pristatyti nė nebereikia. Vis tik, jei dar negirdėjote, tai – nuo 2005 m. visoje Europoje vykstanti iniciatyva, paskutinį rugsėjo penktadienį atidaranti laboratorijų ir mokslo įstaigų duris. „Tyrėjų nakties“ tikslas – supažindinti visuomenę, nuo mažiausių iki didžiausių, su neįprasta, bet itin svarbia mokslininko specialybe bei suteikti galimybę kiekvienam prisiliesti prie mūsų gyvenimus keičiančio, bet taip dažnai nematomo mokslo pasaulio. Džiaugiamės, kad nuo pačių pradžių šioje iniciatyvoje dalyvauja ir Lietuva.

Iš arti susipažinti su mūsų gyvenime veikiančiu mokslu ypač kviečiame moksleivius, kuriems mokslininko specialybė gali tapti ir gyvenimo pasirinkimu. Jiems gyvas mokslo bei tyrimų išbandymas savo rankomis yra nepamainomas. Todėl raginame ne tik aktyviai įsitraukti į įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyksiančias pažintines veiklas, bet ir patiems tapti šio proceso kūrėjais „Tyrėjų nakties“ renginius organizuojant savo mokyklose.

Šiais metais siūlome: PAŽINK MOKSLININKĄ KASDIENYBĖJE! Kitaip sakant, kviečiame susipažinti su mokslininkų darbais bei buitimi, o savo mokyklose ir patiems būti jaunaisiais tyrėjais. Kaip? Keletas pasiūlymų:

  • Naudokite savo srities tyrėjų metodus pamokose;
  • Drauge su mokiniais atlikite eksperimentus;
  • Organizuokite susitikimus su mokslininko ar tyrėjo profesiją pasirinkusiais mokyklos absolventais;
  • Pristatykite mokykloje įgyvendinamų tiriamųjų projektų rezultatus;
  • Žaiskite įvairius intelektinius žaidimus, pavyzdžiui, protmūšį, žodžių mūšį, šaradas ar pan.;
  • Renkite videokonkursus, mokslines ekspedicijas, teminius tyrimus, patys konstruokite camera obscura, ir naudokite kitus išradingus mokslo pritaikymo pamokoms būdus.

Drąsiai pildykite sąrašą savo sugalvotomis veiklomis. Norite mokinius visad įkvepiančia užduotimi pasidalinti ir su kitose mokyklose dirbančiais bendraminčiais? Laukiame pasiūlymų, kuriuos jau kitais metais galėtume įtraukti ir į šią programą.

Daugiau informacijos ir mūsų pasiūlymų rasite skiltyje Europos Tyrėjų naktis mokyklose.

Kodėl svarbu dalyvauti „Tyrėjų naktyje“?

„Tyrėjų naktis“ skatina mokslo ir mokslininko profesijos plėtrą Lietuvoje. Mokykloje organizuojami „Tyrėjų nakties“ renginiai – tai ne tik būdas paįvairinti pamokas, bet ir puiki neformalaus ugdymo bei profesinio orientavimo priemonė.

Geriausiai „Tyrėjų nakties“ idėją padėjusiems atspindėti mokytojams bus įteikiami ir padėkos raštai.

Primename, kad mokyklos kviečiamos aktyviai įsitraukti ir į kitus „Tyrėjų nakties“ renginius – vykti į aukštąsias mokyklas, institutus ar muziejus, o taip pat –  sudalyvauti „Mobiliosios bioklasės“ konkurse. Daugiau informacijos apie „Tyrėjų nakties“ renginius rasite tinklapyje www.tyrejunaktis.lt ir „Tyrėjų nakties“ Facebook paskyroje (https://www.facebook.com/tyrejunaktis/).

Su geriausiais linkėjimais,

Adelė Vaiginytė,

„Tyrėjų nakties“ mokyklose koordinatorė

 

Turite idėjų?! Kilo klausimų?

Drąsiai kreipkitės el.paštu mokyklos@tyrejunaktis.lt arba telefonu 861947782.