apie-rengini-img

Šiemet jau 15-ąjį kartą švęsime Tyrėjų naktį! Ne tik mokslo entuziastų pamėgtas renginys tradiciškai vyks paskutinį rugsėjo penktadienį ir visuomenei atvers paslaptingas mokslo įstaigų bei tyrimų laboratorijų duris.

Tyrėjų naktis – tai išskirtinis renginys, siekiantis iš arti supažindinti su mokslininkų kasdienybe, moksliniais tyrimais ir inovacijomis, o ypač – jas kuriančiais tyrėjais. Tai – proga pažinti, pabendrauti ir pamatyti dažniausiai uždarą tyrėjų „virtuvę“.

Įsteigta 2005-taisiais Europos Komisijos iniciatyva, dabar Tyrėjų naktis vyksta daugiau nei 370 Europos miestų ir sutraukia daugiau nei pusantro milijono lankytojų.

Lietuvoje didžioji dalis renginių paprastai vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose. Čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose Tyrėjų nakties metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus.

Tyrėjų nakties organizatorių tinklą sudaro visos didžiausios Lietuvos mokslo įstaigos, inovatyvios laboratorijos, o pastaraisiais metais vis aktyviau įsitraukia ir valstybinės įstaigos bei tyrimų organizacijos. Tradiciškai prie renginio prisijungia ir daugiau nei pusšimtis bendrojo lavinimo mokyklų bei nevyriausybinių organizacijų, tad Tyrėjų nakties renginių galima rasti visoje Lietuvoje.

Jei norite prisijungti prie 2019 m. Tyrėjų nakties organizuodami renginius, rašykite mums adresu sandra.kanopkaite@bpti.lt . Renginių programą paskelbsime jau rugsėjo viduryje.