Keturioliktoji Tyrėjų naktis: daugiau nei 13 valandų mokslo atradimams ir aktyvioms pramogoms

Rugsėjo 28-tąją jau keturioliktąjį kartą geriau pažinti mokslą ir mokslininkus kvies Tyrėjų naktis.

Šiemet, kaip ir kasmet nestigs galimybių pažinti mokslą ir mokslininkus, apsilankyti pažangiausiose laboratorijose, imtis eksperimentų ir atradimų, leidžiančių kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, interaktyviai pažinti augalų, mikroorganizmų, kvapų, technologijų pasaulį, pamatyti ir patirti nematomus dalykus, kurie kasdien šalia ir gali būti pastebėti tik pasitelkus mokslininkų bei technologijų draugiją.

Pasivaikščioti po neatrastas ir nepažintas sostinės vietas, kurios Lietuvos mokslo istorijoje yra svarbios ir įdomios, kvies ekskursija „Mokslininkų ir atradimų Vilnius” su svetingiausia sostinės gide Gabija Lunevičiūte, o mėgstantiems pasivaikščioti mažesnėje draugijoje – talkins visą Tyrėjų naktį veiksianti interaktyvi mobilioji aplikacija, pasivaržyti su smagia draugų komanda ragins šių metų Tyrėjų nakčiai skirtos orientavimosi varžybos.

Tyrėjų naktyje visų norinčių geriau pažinti mokslą lauks daugiau nei 150 renginių, prasidėsiančių nuo pat ankstyvo ryto. Registracija į visus renginius pradedama jau rugsėjo 17-tąją. Visa renginių programa ir galimybė susidaryti savąją programą – interneto svetainėje tyrėjųnaktis.lt

Europos tyrėjų naktis paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

2017-tųjų metų Tyrėjų naktis kvietė leistis į pažintį su futurologija, ateities mokslu ir mokslininkais, kurie ateitį kuria jau šiandien. Daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių tądien leidosi į pažintį su Lietuvos bei pasaulio futurologų idėjomis, domėjosi mokslininkų bei paprastų žmonių bendradarbiavimo rezultatais, dalyvavo protmūšyje, grožėjosi Bernardinų sodą nutvieskusiais lazeriais ir dalyvavo dar daugelyje neįprastų veiklų, kurios leido gyvai ir smagiai pažinti mokslą, mokslininkus ir jų pasiekimus. Be to, prie renginio prisijungė ir dešimtys šalies mokyklų, Tyrėjų naktį surengusių po savo stogu.