Mikomorfų laboratorija

Gyvename žmonių pasaulyje, kiek užmato akis – esame apsupti žmogaus sukurtų objektų, įrankių, kalbos. Šie sudaro vis tobulėjančią technosferą – daug kūniškesnę nei mes linkę įsivaizduoti. Nuo akies mirksnio (nes kūnas taip pat technologija) iki palydovo kosminėse gelmėse. Technosfera apima miestus ir miškus. Skirtumai tarp gyvybės formų reiškia vienos rūšies galimybę papildyti kitą ir nėra neįveikiamas barjeras. Pavyzdžiu renkamės mikomorfą. Tai medžiaga ieškanti savo sudėtinių dalių. Mikomorfas atrodo kaip plastikas ar putos ir gimsta grybienai kolonizuojant kitą organinę medžiagą – medį arba šiaudus. Koks gali būti trečias elementas? Koks komponentas lems naujos medžiagos galimybes? Išspręskime šią lygtį.

Registruokitės ir eksperimentuokite su mokslininkais, menininkais ir architektais. Kurkite save konstruojančio psichotropinio namo modelį Zooetikos paviljone.

 

„Tyrėjų naktį“ koordinuoja Baltijos pažangių technologijų institutas. Renginio rėmėjai – „Lietuvos energija“, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir biotechnologijų bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

 

Laboratorija organizuojama Gedimino ir Nomedos Urbonų bei KTU yra projekto „Psichotropinis namas: Ballardo technologijų Zooetikos paviljonas“ dalis pristatoma XII Baltijos trienalėje. Laboratorija kuriama bendradarbiaujant su įmone Baltic Champs, ŠMC ir I.Siderevičiūtės vadovaujama KTU studentų grupe. Laboratorijos programos kuratorė V.Šiaulytė, architektai P.Vaitiekūnas, J.Bernotaitė ir M.Svirskis.

! Registracija el. paštu info@zooetics.net, informacija tel. +370 614 30009.

Mikomorfų laboratorija FB www.facebook.com/events/171513716514656/

Laikas: rugsėjo 25 d. nuo 21 iki 23 valandos.

Vieta: Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2, Vilnius.

Daugiau informacijos:

www.zooetics.net

www.fb.com/zooetics

www.twitter.com/zooetics