VDU atvira laboratorija kviečia įdėmiau pažvelgti į augalo lapus

Vytauto Didžiojo universitetas šių metų Tyrėjų naktyje kviečia apsilankyti atviroje laboratorijoje. Renginio metu visi kviečiami bent trumpam tapti tyrėjais ir visiškai kitaip pažvelgti į augalų lapus. Ką jie gali papasakoti, kaip reaguoja į aplinkos pokyčius ir apie ką įspėja?
„Žaliasis lapas yra tas židinys, kuriame ima pradžią visi reiškiniai Žemėje. Vieni jų maitina, antri rengia, treti gydo, ketvirti reikalingi gyvenamajai aplinkai. Iš kitos pusės augalo lapas mums gali pasakyti kaip „jaučiasi“ pats augalas ir kokioje aplinkoje jis auga. Kai augalui augti yra optimalios sąlygos, lapas nepažeistas, turi pakankamą kiekį pigmentų ir intensyviai vykdo fotosintezę, tačiau jeigu aplinkos veiksniai keičiasi, minėti rodikliai mums tai parodo dar gerokai anksčiau nei kad išvystame pažeistą augalą“, – apie būsimą užsiėmimą pasakoja jo rengėjai.
Laboratorinio užsiėmimo metu Tyrėjų nakties lankytojai bus pakviesti matuoti augalų fotosintezės ir transpiracijos intensyvumą, nustatyti pigmentų kiekį ir sužinoti, kokie veiksniai leidžia geriau pažinti augalų būklę.
Visus, susidomėjusius renginiu, maloniai kviečiame iš anksto registruotis internete: http://if.vdu.lt/tyreju_naktis. Maksimalus dalyvių skaičius – 15 žmonių.
„Tyrėjų naktį“ koordinuoja Baltijos pažangių technologijų institutas. Renginio rėmėjai – „Lietuvos energija“, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir biotechnologijų bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“.