Café Scientifique diskusija Vilniuje: užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje. Kaip jie kalba ir susikalba?

„Tyrėjų nakties“ metu Baltijos pažangių technologijų institutas ir kavinių tinklas „Coffee Inn“ kviečia į „Café Scientifique @ Coffee Inn“ diskusijų ciklą, kurio metu kviečia neformalioje aplinkoje visiems suprantama kalba kalbėtis apie intriguojančius mokslinius tyrimus, inovacijas bei pačius įdomiausius išradimus.
Tyrėjų naktį, Vilniuje, Vokiečių g. 18 įsikūrusioje kavinėje Coffee Inn visi kviečiami užsukti ir pasikalbėti apie užsieniečius, bandančius pritapti Lietuvoje. Diskusijos metu taip pat bus pristatytas lietuvių kaip antrosios kalbos tyrimas, kuriame buvo analizuota sakytinė užsieniečių lietuvių kalba, bandyta nustatyti, nuo ko pradedama kalbėti lietuviškai, kas išmokstama vėliau ir ko nemokant galima visiškai neblogai išsiversti.
„Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai nuolat yra lietuvių kalbos apsuptyje, net jei jų darbo ar šeimos kalba nėra lietuvių. Pati lietuvių kalba yra gana sudėtinga, morfologiškai itin turtinga, vyrauja nuomonė, kad jos išmokti beveik neįmanoma (taigi, kam stengtis?) ir panašiai. Vis gerėja pačių Lietuvos gyventojų užsienio kalbų mokėjimas, todėl, bent didmiesčiuose, užsieniečiams nekyla didelių sunkumų išgyventi nemokant kalbos. Nepaisant to, veikiant įvairiems veiksniams ir dėl įvairių priežasčių Lietuvoj gyvenantys užsieniečiai bent šiek tiek vartoja lietuvių kalbą“, – teigia mokslininkė Jogilė Teresa Ramonaitė, nagrinėjanti lietuvių kaip antrosios kalbos įsisavinimą.
Diskusija vyks Vilniuje, kavinėje Coffee Inn, Vokiečių g. 18. Pradžia – 19 val.
Renginį organizuoja Lietuvių kalbos institutas ir VU Filologijos fakultetas.
„Tyrėjų naktį“ koordinuoja Baltijos pažangių technologijų institutas. Renginio rėmėjai – „Lietuvos energija“, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir biotechnologijų bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“.