Ar norėtumėte pasmalsauti, ką apie Jus pasakoja Jūsų rašysena?

„Rašte atsispindi žmogaus esybė bei unikalumas“, – teigia KTU Matematinio modeliavimo katedros tyrėjai Mantas Landauskas, Aušra Gadeikytė ir Eglė Butkevičiūtė, šių metų Tyrėjų naktyje kviečiantys į rašysenos tyrimų praktinį užsiėmimą, kurio metu žada ne tik papasakoti apie rašysenos tyrimų metodikas bei problematiką, bet ir padėti pasmalsauti, ką apie Jūsų rašyseną sako matematika.

„Vieni rašydami labiau spaudžia rašiklį, kiti – mažiau, vieni rašo greičiau, kiti – lėčiau. Šio proceso metu mikroskopiniai rašalo lašeliai liejasi, taškosi. Skirtingas yra ir raidžių dydis, pasvirimas. Visi šie faktoriai lemia įvairios geometrijos tekstą, kuriame raidžių kraštai bei forma turi savitą detalumą, tvarkingumą ir popieriaus lapo užpildymo tankumą“, – pasakoja KTU doktorantas Mantas Landauskas.  

Pasak tyrėjų, rašto tyrimams pasitelkiama Fraktalinė geometrija, kuri yra gana nauja teorija, leidžia pažvelgti į sudėtingus realaus pasaulio objektus nauja šviesa. Darbo metu žmogaus rašysenos pavyzdys tiriamas kaip raižytos geometrijos realaus pasaulio objektas. Nustatomas tokio objekto erdvės užpildymo matas, savotiškas tvarkingumas, reguliarumas. Lyginami įvairūs rašysenos pavyzdžiai, jie grupuojami pagal panašius požymius, nes kiekvieno rašytinio teksto geometrija turi savitą detalumą, tvarkingumą, užpildymo tankumą. Na, o norint rasti sąsajas tarp žmogaus charakterio savybių ir jo rašysenos lyginami įvairių žinomų istorinių asmenybių rašysenos pavyzdžiai. Žinomų žmonių raštai suskirstomi į penkias klases. Šie klasteriai leidžia vaizdžiai nustatyti, kuriai klasei priklauso kiekvieno iš mūsų raštas. 

Atvykite ir pasidomėkite, ką apie Jus sako Jūsų rašysena. Galbūt paaiškės, kad esate išradingi ir mėgstantys eksperimentuoti, o bendraudami su kitais – paprasti ir nuoširdūs kaip Čarlis Čaplinas, o gal Jūs realistai kaip Oskaras Vaildas, tiek darbe, tiek gyvenime siekiantys tobulumo? 

Norite pasmalsauti anksčiau, nelaukdami susitikimo Tyrėjų naktyje? Užsukite  ir pasmalsaukite: www.rastogeometrija.hard.lt

***

Rašysenos tyrimai fraktalinės geometrijos elementais. 15.00–15.45 ir 16.15–17.00, Kauno technologijos universitetas, Elektronikos rūmai, Studentų g. 50, Kaunas, 145 kab. Būtina išankstinė registracija http://smd.ktu.lt/tyreju-naktis/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *