Tyrėjų naktyje Laisvasis universitetas kvies patyrinėti neįprastą naktinį Vilnių

Šių metų Tyrėjų naktyje visi norintys geriau pažinti Vilnių bus kviečiami į Laisvojo universiteto rengiamą naktinę ekskursiją, kurios organizatoriai žada nustebinti nepažintų vietų ir istorinių reliktų atradimais. 

Tarp nakties žiburių tyrinėjant miestą ketinama užklysti į netikėtas vietas, kurias retai teaplanko net patys tikriausi vilniečiai: jose 19 a. pradžioje ir vėliau gyveno mokslininkai ir šviesuoliai, netrūko laiko astronomijos, medicinos, matematikos ir filosofijos paieškoms. Visa tai liudija išlikę ženklai ir užrašai, mitai ir pasakojimai. 

Taigi, naktinis pasivaikščiojimas Vilniaus gatvelėmis ir kiemais bus skirtas nuostaboms ir atradimams, kritiškam požiūriui į ženklus ir vietas, pasakojančias apie mokslą ir mokslininkus senajame Vilniuje bei pažinčiai su M. Balinskio, A. Sniadeckio, B. Jundzilo, J. Franko gyvenimais. 

Ekskursija vyks rugsėjo 26 dieną, 20:00 val., pradžia – aikštėje priešais Vilniaus universiteto biblioteką (Universiteto g. 3), trukmė – 2 valandos. 

Kaip ir įprasta naktinėms ekskursijoms – nepamirškite žibintuvėlio, fotoaparato ir ieškojimų nuotaikos!

 

Visą informaciją apie daugiau nei 250 nemokamų renginių, kuriuos siūlo dešimtoji Tyrėjų naktis rasite internete, adresu www.tyrėjųnaktis.lt/renginiai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *