Lietuvos mokslininkai kviečia mokinius „distiliuoti idėjas“

Lietuvos mokslo bendruomenė kviečia mokinius „distiliuoti“ mokslinius atradimus ir idėjas. Trumpųjų filmukų konkurse „Distiliuotos idėjos“ mokiniai raginami patraukliai papasakoti apie jiems aktualų mokslo pasiekimą. Konkursas rengiamas artėjant jau aštuntajam renginiui „Tyrėjų naktis“, kuris rugsėjo 28 d. ir mažiems ir dideliems mokslo entuziastams pasiūlys daugiau nei 100 nemokamų renginių.
 
„Pasirinkti vieną iš milijonų žmonijai tarnaujančių mokslo rezultatų yra sudėtinga, tačiau tereikia apsižvalgyti – atradimai supa mus kiekviename gyvenimo žingsnyje. Dažnai net nesusimąstome, kad kai kurie paprasti dalykai ankščiau tiesiog neegzistavo. Konkursu siekiame priminti, koks reikšmingas yra mokslas, nors kartais – visai nepastebimas” – teigia konkursą rengiančio Baltijos pažangių technologijų instituto atstovas Tomas Žalandauskas.
 
Konkurso laimėtojai bus išaiškinti „Tyrėjų nakties“ metu – rugsėjo 28 d. Vilniuje kino teatre „Pasaka“ vyksiančiame renginyje, į kurį bus pakviesti visi konkurso dalyviai. Čia bus apdovanoti geriausio komisijos manymu filmuko autoriai. Prizas bus įteiktas ir pelnysiančiam daugiausiai peržiūrų virtualioje erdvėje. Geriausių filmukų autoriai gyvais pristatymais varžysis finale kino teatre „Pasaka“. Konkurso prizai taip pat inovatyvūs – tai iPhone 4 ir iPad 3.
 
„Tyrėjų naktis“ yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. „Tyrėjų naktyje“ dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų naktis“ yra Europos Komisijos iniciatyva.
 
Projektą „Tyrėjų naktis 2012“ įgyvendina Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais: Aleksandro Stulginskio universitetu, Baltijos pažangių technologijų institutu, Kauno Technologijos universitetu, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Šiaulių universitetu, Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Prie projekto kviečiamos jungtis visos bendrojo lavinimo mokyklos.
 
Daugiau informacijos apie konkursą ir projektą – „Tyrėjų nakties“ profilyje socialiniame tinkle „Facebook“.   Renginio informacinis rėmėjas – „15 min”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *