Tyrėjų naktis 2012 – durys į mokslo pasaulį atsivers rugsėjo 28 d.

Šiemet jau aštuntą kartą Lietuvos mokslo bendruomenė pakvies mažus ir didelius, vaikus ir senjorus susipažinti su savo įtraukiančiais ir intriguojančiais darbais. Mokslo entuziastai galės dalyvauti nemokamuose “Tyrėjų nakties” renginiuose, kurie rugsėjo 28 d. vyks Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose ir kituose Lietuvos miestuose.

„Tyrėjų nakties” metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus.

„Tyrėjų naktis” yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų.

„Tyrėjų naktyje“ dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų naktis” – Europos Komisijos iniciatyva.

2011 metais nuvilnijusi „Tyrėjų naktis” populiarumu nustebino net ir pačius renginio organizatorius. Renginys pritraukė dvigubai daugiau nei 2010 m. lankytojų – apie 10 000.

Projekto tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Projektą „Tyrėjų naktis 2012” įgyvendina Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais: Aleksandro Stulginskio universitetu, Baltijos pažangių technologijų institutu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Šiaulių univesitetu, Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Prie projekto kviečiamos jungtis visos bendrojo lavinimo mokyklos. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *