Šiandien duris į mokslo pasaulį atveria „Tyrėjų naktis“

Penktadienį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir kituose mažesniuose Lietuvos miestuose duris visiems norintiems atvers Lietuvos mokslo laboratorijos, botanikos sodai, planetariumas, observatorija, jūrų ir oreivystės fakultetai ir kitos magiškos vietos.

„Renginys Lietuvoje vyks jau septintą kartą. Kviečiame į daugiau nei 100 renginių, kuriuose apie mokslo stebuklus ir savo darbą aiškiai ir suprantamai visiems – nuo mažų iki didelių – kalbės daugiau nei 1000 Lietuvos mokslininkų ir jų pagalbininkų. Tikimės sulaukti daug dalyvių visuose renginiuose“ – pasakoja „Tyrėjų nakties“ organizuojančios Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos atstovė  dr. Vilmantė Pakalniškienė.

Su detalia programa organizatoriai kviečia susipažinti iš anksto renginio puslapyje, arba sumedžioti „Coffee Inn“ ir kitose vietose. Negalintys dalyvauti renginiuose, dalį jų galės stebėti internetu www.tyrėjųnaktis.lt.

Šiemet „Tyrėjų naktyje“ dalyvaus jau 32 Europos šalys, t.y. 320 Europos miestų. Tai Europos Komisijos iniciatyva. Lietuvoje renginį organizuojanti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su partneriais pakvies į daugiau nei 100 renginių. Organizatoriai tikisi, kad ir dalyvių bus dvigubai daugiau nei prieš metus – per 10 000.

„Tyrėjų naktis“ siekia nutrinti ribas tarp visuomenės ir mokslininkų bei įrodyti, kad tyrėjai džiaugiasi ir rūpinasi tokiais pačiais dalykais, kaip ir visi. Jie nori pasidalyti savo žiniomis, patirtimi ir parodyti, koks įdomus ir naudingas gali būti tyrėjo darbas kiekvienam iš mūsų”, – sakė dr. V.Pakalniškienė.

Tam, kad renginių laukimas neprailgtų, organizatoriai kviečia dalyvauti trumpųjų tekstų ir jų iliustracijų konkurse „Mokslininkas yra Žmogus“, kurio laimėtojui atiteks nei didelis, nei mažas prizas – teleskopas „CelestronAstromaster 70 AZ”.

Tyrėjų naktį rengia Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universitetu, Klaipėdos universitetu, Lietuvos energetikos institutu, Socialinių inovacijų institutu, Šiaulių universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universitetu. Visa papildoma informacija: www.tyrėjųnaktis.lt arba www.facebook.com/tyrejunaktis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *