Ar žinojai, kad?..

  1. Ar žinojai, kad?
  2. Pats ilgiausias pasaulyje miesto pavadinimas yra Tailando sostinės pavadinimas tajų kalba. Jis susideda iš 152 raidžių. Tai vienas žodis, kuris reiškia: „Angelų miestas, didysis miestas, amžinasis brangakmenių miestas, neįveikiamas Dievo Indros miestas, karališkoji pasaulio sostinė apdovanota devyniais brangakmeniais, laimingasis miestas turintis nuostabius karaliaus rūmus, primenančius reinkarnuojančio Dievo buveinę danguje, miestas kurį sukūrė Indra ir pastatė Višnukarmas“. Tailando mokyklose mokoma pilno miesto pavadinimo, tačiau ne visi jį atsimena.
  3. 1998 m. sukurtos pėdkelnės su trimis kojinėmis. Trečioji naudotina, kai viena suplyšta.

Trečioji kojinė patalpinama į specialų maišelį. Deja išradimas nepaplito.

  1. Ženklas @ XV – XVI amžiais buvo svorio matas, reiškiantis 12-13 kg. Šis ženklas pateko į prancūzų, potrugalų ir ispanų prekybinius buhalterinius dokumentus, o po to ir į pirmųjų spausdinimo mašinėlių klaviatūras. Nuo senųjų spausdinimo mašinėlių šį ženklą nusižiūrėjo elektroninio pašto programų kūrėjai (Ray Tomlinson).
  2. Žemės Pietų polius šaltesnis už Šiaurės polių vidutiniškai 20 0C. Pietų poliuje žiemą vid. tempetatūra -600C; vasaros -27,50C. Šiaurės poliuje žiemą būna vid. -400C; vasarą apie 00C.
  1. Žuvies amžių galima sužinoti, suskaičiavus rieves ant žvyno. Žuviai augant, auga ir žvynai. Skirtingu metų laiku žuvis auga nevienodai, atitinkamai netolygiai auga ir žvynai. Susidaro sutankėjimai ir praretėjimai (rievės), kuriuos galima suskaičiuoti.
  2. Žemė – vienintelė Saulės sistemos planeta, pavadinta ne dievo vardu. Pabandykite išvardinti visas Saulės sistemos planetas ir tuo įsitikinsite.
  3. Liežuvio raštas kiekvieno žmogaus yra unikalus, kaip ir pirštų raštas. Neiškiškite liežuvio, jei norite paslėpti savo tapatybę. Panašiai kaip pirštų antspaudus, kiekvienas turi ir unikalų liežuvio raštą.
  4. Kasdien ant Žemės iškrinta apie 27 tonas kosminių dulkių. Iš viso kasmet ant žemės iškrinta apie 33000 tonų dulkių iš kosmoso. Padalinus iš dienų skaičiaus ir žinant, kad sausuma sudaro apie 30% Žemės paviršiaus, galima surasti, kad per parą ant sausumos nukrinta per 27 tonas kosminių dulkių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *