“Sparnai”: nepaprastas mokslininko kelias

Rugsėjo 24 d. 19 val. Vilniaus universiteto teatro salėje žiūrovai pamatys spektaklį apie jauną mokslininką, trokštantį suteikti žmonijai sparnus. “Jo išrastas ir tobulinamas aparatas turėtų pakeisti pasaulį. Savo kilniai idėjai jis aukoja visą save. Mokslas herojui neatsiejamas nuo meilės. Abiejų šių vertybių jis siekia tik tobulu pavidalu. Įveikęs visas negandas jaunasis išradėjas pagaliau tampa garsiu, turtingu mokslininku, įgyvendinusiu Ikaro svajonę”, – sako režisierius R. Venckus.

“Sparnai” – tai vaidinimas apie moralų mokslą ir mokslininką, kuriantį iš meilės žmogui ir savo šaliai. Tokio pavyzdžio jaunimui šiandien tikrai reikia.

Spektaklio tikslas – parodyti, kad mokslininko profesija yra ne tik labai garbinga, bet ir reikalaujanti didelio pasiaukojimo, už kurį pagaliau su kaupu atlyginama. Kiekvienas gali tapti viskuo ir turėti viską, kiekvienas, kuris yra atkaklus, ryžtingas ir darbštus.

Vilniaus universitete rugsėjo 24-ąją iki vėlyvo vakaro “Tyrėjų nakties 2010” renginiai vyks taip pat Filosofijos, Fizikos, Chemijos, Gamtos mokslų fakultetuose, Botanikos sode, Planetariume.

Visi norintieji iš arčiau susipažinti su mokslu ir mokslininkais rugsėjo ketvirtąjį šeštadienį laukiami ir Molėtų astronomijos observatorijoje, Kauno technologijos universitete bei Lietuvos energetikos institute.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *