Ir tu gali būti tyrėjas Filosofijos fakultete

Ar psichologai ką nors tiria? Ar jie atlieka kažkokius tyrimus Lietuvoje? Taip. Norite išgirsti daugiau: kas tiriama, kokios tyrimų metodikos naudojamos, su kokiais sunkumais susiduriama, kokie rezultatai gaunami? Jums tereiks išsirinkti paskaitą apie dominančius tyrimus.

 

Ar visi mato raudoną tokią, kaip ir aš? Per kiek laiko akys gali priprasti prie žalio apšvietimo? Kokios spalvos objektus aš pamatau pirma? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bandysime atsakyti kartu „Spalvų laboratorijoje“, patys išmėgindami eksperimentus su savo draugais.

 

Ar žinojote, kad jums stebint veidus su skirtingomis emocijomis, į emocijas reaguoja ne tik jūsų smegenys, bet ir veido raumenys? Ar žinojote, kad matuojant elektrinį laidumą ant jūsų piršto, galima pasakyti, kaip jūs jaučiatės? Kviečiame susipažinti su mūsų laboratorijoje atliekamais psichofiziologiniais tyrimais ir išmatuoti vieną kitą savo kūno signalą. Su eksperimentais supažindins dėstytojas Algimantas Švegžda.

 

Visada norėjote paklausinėti psichologo apie jo darbą, kad ir kokioje srityje jis dirbtų? Psichologijos Gyvojoje bibliotekoje galėsite akis į akį pasikalbėti su įvairių sričių specialistais, sužinoti apie jų veiklą, darbo specifiką ar išgirsti atsakymus į kitus rūpimus klausimus.

 

Akis – tobulas instrumentas, pralenkiantis bet kurią žmogaus sukurtą vaizdo kamerą. Ir vis dėlto, akis labai dažnai apgauna… Kviečiame į regos iliuzijų pasaulį! Išgirsite apie tai, kodėl tokiems nerimtiems dalykams, kaip iliuzijos, tiek dėmesio skiria net solidūs mokslininkai, ir susipažinsite su keletu regos iliuzijų – situacijų, kai akis mato tai, ko iš tikrųjų nėra, arba nemato to, kas lyg ir turėtų būti akivaizdu.

 

Ar smegenų veiklos tyrimai yra kuo nors naudingi bandant suprasti kasdienį žmogaus elgesį? Kas atskleista ir ko dar galim tikėtis iš reakcijų laiko, akių judesių ir neuronų darbo tyrimų? Į šiuo klausimus padės atsakyti profesorius Henrikas Vaitkevičius.

 

Filosofijos fakulteto erdvėse veiksiančioje parodoje galėsite susipažinti su pojūčius apgaunančiomis iliuzijomis, psichologijos tyrimams naudojamais prietaisais, pamatyti spalvas, sukuriamas iš juodų ir baltų linijų ir dar daugybę įdomių dalykų.

 

Tyrėjų nakties 2010 renginiai vyks Filosofijos fakulteto auditorijose, VIII tyrimų kabinoje (004 kabinetas) ir IX tyrimų kabinoje (003 kabinetas). Juose galės dalyvauti ribotas skaičius dalyvių, todėl į du renginius, kur vietų skaičius ribotas – “Spalvų laboratoriją” ir “Ką sako jūsų kūno signalai” – kviečiame registruotis e. paštu tyreju.naktis.fsf@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *