Lietuvos energetikos institute mokslas arčiau tavęs

Lankytojai galės ne tik apžiūrėti įrangą, bet ir dalyvauti atliekant parodomuosius tyrimus. Į kai kurias laboratorijas vienu metu gali patekti ribotas žmonių skaičius, todėl įdomiausi atliekami bandymai bus rodomi LEI kieme arba salėje įrengtame ekrane.

 

Ypatingo lankytojų dėmesio turėtų sulaukti Plazminių technologijų laboratorijoje atliekami eksperimentai su plazmatronu, naujausia nanokristalinių metalo hibridų sintezavimo įranga, esanti Vandenilio technologijų centre. Šiluminių įrenginių tyrimo ir bandymų laboratorijoje esanti įranga leis pamatyti lazerine technika fiksuojamą oro/dujų srautų dinamiką, aktualią ne tik pramonėje, bet ir medicinoje, sveikatos saugoje, kur srautų matavimo poreikiai ir taikymo sritys krypsta į mikro ir nano technologijas.

 

Tyrėjų naktį Lietuvos energetikos institute taip pat vyks paskaitos – diskusijos, kuriose susiejami naujausi moksliniai tyrimai ir akcentuojamas jų pritaikymas kasdieniniame gyvenime bei įtaka visuomenės raidai.

Parodoje „Mokslo pasaulis“ gyvai bendraujant su lankytojais bus pristatomi įvairių reiškinių ir technologijų demonstraciniai modeliai, padedama lankytojams vykdyti praktinius („hands-on“) eksperimentus, dalijamasi moksliniais tyrimais paremtais ir gyvenime pritaikomais patarimais (pvz. apie energijos taupymą, kovą su klimato kaita ir kt.).

 

„Europos kampas“ bus įrengtas šalia įėjimo į LEI ir apjungs kitus institute vyksiančius renginius. “Europos kampe” lankytojai galės susipažinti su informacine medžiaga apie Europos Sąjungos finansuojamas mokslo programas.

 

Daug dėmesio sulauks į Institutą atėję vaikai. Tyrėjų naktį vyks piešinių ir skulptūrų konkursas „Mokslininkas ar mokslininkė vaikų akimis“, vaikiška viktorina, kiti užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams. Bus laisvai prieinami kompiuteriniai žaidimai, kuriuose patrauklia forma pristatomi mokslo tyrinėjami reiškiniai bei mokslui ir mokymuisi skirtos kompiuterinės programos. Renginio dalyviai galės patys išbandyti jų veikimą.

 

Specialūs Tyrėjų nakties svečiai – asociacijos „Baltijos vilkas“ atstovai papasakos ir parodys, ką gamtoje randami įvairių žvėrių pėdsakai pasakoja apie jų gyvenimą. Dalyviams pageidaujant „Baltijos vilko“ nariai pamokys vobintojo meno – kaip prisišaukti vilką staugimu.

 

Baigiamasis Tyrėjų nakties Lietuvos energetikos institute akcentas bus Gudruolių viktorina, kurioje susirungs mokslininkų ir kitų šventės dalyvių komandos. Viktorinos klausimai reikalaus ne sausų žinių, o sumanumo, todėl klausimas „ar tikrai tie mokslininkai tokie gudrūs“ išlieka labiausiai intriguojantis. Atsakymą sužinosime rugsėjo 24 d. Lietuvos energetikos institute.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *