Šiemet rugsėjo 28 d. su visa Europa ir vėl švęsime „Tyrėjų naktį“. Kviečiame ir Jūsų mokyklą drauge „naktinėti“ bei patirti pažinimo džiaugsmą!

„Tyrėjų naktis“ – jau tradicija tapęs renginys, visoje Europoje rengiamas nuo 2005 metų. Lietuva – taip pat ne išimtis. Iniciatyvos tikslas – suteikti galimybę kiekvienam prisiliesti prie kerinčio, bet dažnai nematomo mokslo pasaulio, paprastai uždaryto laboratorijose ir institutuose, bet kasdien sutinkamo gyvenime.

Gyvas ir betarpiškas santykis su sudėtingais, bet įdomiais reiškiniais ypač svarbus mažiausiems visuomenės nariams, tad skatiname ne tik aktyviai įsitraukti į įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyksiančias pažintines veiklas, bet ir patiems tapti šio proceso kūrėjais „Tyrėjų nakties“ renginius organizuojant savo mokyklose.

Šių metų renginius vienijanti tema – „ATEITIES MOKSLO TECHNOLOGIJOS“. Tikimės, kad ji įkvėps Jus įvairiausioms veikloms, o kad būtų lengviau pradėti – keletas Baltijos pažangių technologijų instituto pasiūlymų:

  • Pamokų metu demonstruokite eksperimentus;
  • Organizuokite susitikimus su Lietuvos mokslininkais ar tyrėjo profesiją pasirinkusiais mokyklos absolventais;
  • Pristatykite mokykloje įgyvendinamų tiriamųjų projektų rezultatus;
  • Žaiskite įvairius intelektinius žaidimus, pavyzdžiui, protmūšį, žodžių mūšį, šaradas ar pan.;
  • Renkite videokonkursus, „įvaizdintų“ rašinių parodas (žr. prieduose), mokslinio pobūdžio instaliacijas, kitus išradingus mokslo pritaikymo pamokoms būdus.

 

Drąsiai pildykite sąrašą savo sugalvotomis veiklomis, o daugiau informacijos ir mūsų pasiūlymų, kaip prisijungti prie projekto, rasite skiltyje Tyrėjų naktis mokyklose.

Kodėl svarbu dalyvauti „Tyrėjų naktyje“?

„Tyrėjų naktis“ skatina mokslo ir mokslininko profesijos plėtrą Lietuvoje. Mokykloje organizuojami „Tyrėjų nakties“ renginiai – tai ne tik būdas paįvairinti pamokas, bet ir puiki neformalaus ugdymo bei profesinio orientavimo priemonė.

Aktyviausiai projekte dalyvaujančioms mokykloms bus įteikiami ir padėkos raštai.

Primename, kad mokyklos kviečiamos aktyviai įsitraukti ir į kitus „Tyrėjų nakties“ renginius – vykti į aukštąsias mokyklas, institutus ar muziejus, Molėtų astronomijos observatoriją, o taip pat –  sudalyvauti „Mobiliosios bioklasės“ konkurse. Daugiau informacijos apie „Tyrėjų nakties“ renginius rasite renginių žemėlapyje ir „Tyrėjų nakties“ Facebook paskyroje (https://www.facebook.com/tyrejunaktis/).

 

Pagarbiai

Adelė Vaiginytė,

„Tyrėjų nakties“ mokyklose koordinatorė

 

Turite idėjų?! Kilo klausimų?

Drąsiai kreipkitės el.paštu mokyklos@tyrejunaktis.lt arba telefonu 861947782.